REİKİ HAYAT AKADEMİ
  "Hayat güzeldir ve yaşamaya değerdir."

    Evrensel yaşam enerjisi sürekli akmakta...
    
Akışa farkındalığımızla şükürle güvenelim...                                                      EĞİTİM TALEBİ 
    Bolluk içinde yaşıyoruz bunu sevgiyle kabul edelim...
    
    ŞULE PAK                                                                                        Tel. 0541 556 90 46 (whatsapp)
     

REİKİ NİN SEVİYELERİ

                 Reiki Eğitiminin Aşamaları - Seviyeleri
 
 
  Reiki nin seviyeleri
 
1. Aşama - Seviye Reiki Eğitimi 
Birinci aşama eğitiminde, öğrenciye birinci aşama uyumlaması verilerek kişinin aurası ve çakraları Reikienerji frekansına ayarlanmış olur. Bu aşamada Reiki'nin tarihçesi ve prensipleri öğretilir. Kişinin kendisine ve bir başkasına Reiki uygulayabilmesi için gereken "standart el pozisyonları" gösterilir. Bu aşama öncelikle fiziksel bedene ilişkin çalışmaları içerir.
 
2. Aşama - Seviye Reiki Eğitimi
İkinci aşama Reiki (Reiki 2) eğitimini almak, kişinin birinci aşamadaki çalışmalarına, sorumluluk alma bilincine ve niyetine göre, birinci aşama eğitiminden uygun bir süre sonra, genelde 2-3 ay sonra Reiki eğitmeninin değerlendirmesi ile mümkündür. Öğrencinin Reiki'yi özümseyebilmesi için gerekli olan bu süreyi geçirmesi gerekmektedir. Bazen bu süre daha uzun da olabilir.
Reiki 2'ye uyumlanmanın ardından ikinci aşama çalışmaları ile olumsuz zihinsel kalıplar ve duygular (kin, öfke, kıskançlık, endişe, korku gibi) üzerinde iyileştirici çalışmalar yapılır. Bu sürecin tamamlanması uzun süre alabilir. Bu öğrenim aşamasında kişiye, enerjiyi çeşitli amaçlarla yönlendiren üç enerji sembolü ile uzağa enerji gönderme yöntemi öğretilir.
 
3 - A Aşama - Seviye Reiki Eğitimi (Reiki Master)
Bu aşamanın eğitimi kişisel gelişimin ileri seviyesi için olup, kişinin ruhsal yapısı ile ilgili çalışmaları kapsar. Profesyonel Reiki uygulayıcısı olma aşaması da diyebileceğimiz bu aşamaya uyumlanma, Reiki eğitmeninin değerlendirmesiyle mümkündür. Bu bölümde 1. ve 2.aşamadaki çalışmaları yapıp, yeterli deneyime sahip olanlar için ileri bilinçlenme ve ruhsal gelişim çalışmaları yapılır ve üçüncü aşamanın sembolleri öğretilir.
 
3 - B Eğitmenlik (Öğretmenlik) Aşaması - Seviyesi (Reiki Master Teacher)
Bu bölümde, öğrencilerden farkındalığı yüksek olanlar ile Reiki'yi kendilerine yaşam ve sevgi yolu yapmak isteyenler niyeti, içtenliği ve arzusu dikkate alınarak uygun görüldüğü takdirde eğitmen olmak üzere yetiştirilir. Bu bölümde de, Reiki'nin uyumlama (inisiye) ve başkalarına aktarma - öğretme teknikleri gösterilir.

Master seviyesine bir kez uyumlandıktan sonra siz de başkalarını bu sisteme uyumlayabilirsiniz.

NOT: Bütün bu aşamalar birbirini tamamlamalarına rağmen, herkes istediği bir aşamada - seviyede öğrenimine son verebilir.

NOT: REİKİ Uyumlaması ile elde edilen yeti asla kaybolmaz ve yitirilmez.İletişim için buraya tıklayın


Yorumlar - Yorum Yaz