REİKİ HAYAT DANIŞMANLIK

  "Hayat güzeldir ve yaşamaya değerdir."

    Evrensel yaşam enerjisi sürekli akmakta...
    
Akışa farkındalığımızla şükürle güvenelim...                                                      EĞİTİM TALEBİ 
    Bolluk içinde yaşıyoruz bunu sevgiyle kabul edelim...
    
    ŞULE PAK                                                                                        Tel. 0541 556 90 46 (whatsapp)
     

BURÇLAR VE SAĞLIK

BURÇLAR VE SAĞLIK                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOÇ BURCU

Baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren, yüz nevraljisine sık rastlanır. Baş, kafatası, şah damarı, yüzle ilgili sorunlar, beyin iltihabı, adele sorunları, ileri yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Aşırı heyecen ve telaş beyni zorlar. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açıktır. Kanamaya istidatlıdır. Adrenalin bezi fazla çalışır. Terazi burcundan gelen  zıt etki böbrek ve bel bölgesinde de hassasiyet verir. Koçlar genelde sık hastalanmazlar, bünyeleri oldukça kuvvetlidir. Zaten yatağa bağlı kalmak hiç mi hiç hoşlarına gitmez. Henüz tam iyileşmeden ayağa kalkarlar. Her konuda olduğu gibi tedavi içinde kendi kafasına göre hareket ederler.

 

BOĞA BURCU

Boğaz, boyun  ve ense bölgesi hassastır. Troid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler, kulaklarla ilgili sağlık sorunları sık görülür. Kilo almaya istidatlıdır. Kilo ile ilgili, diyabetik rahatsızlıklar, tansiyon, astım, soğuk algınlığı, anjin, hassas organlarla ilgili iltihaplanmalar olabilir. Aşırı yemek vücudun hastalıklara karşı savunma sistemini bozabilir. Akrep burcundan gelen zıt etki ile cinsel organlar, salgı bezleri, boşaltım sistemi de hassas olabilir. Erkeklerde prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir. Boğalar genel olarak kuvvetli bir bünyeye sahiptirler. Kendilerini daima genc hissederler. Yaşlanmayı kabul etmezler. Açık havayı, gezmeyi ve yürüyüşü sevdikleri için sağlıkları genellikle iyi olur.


İKİZLER BURCU

Sinir sistemleri pek güçlü değildir. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller hassastır. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları olur, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel sounlar görülebilir. Kekemelik ve konuşmayla ilgili problemlere rastlanabilir. Sindirim sistemleri çok çalışır. Bu yüzden kilo almaları zordur. Fazla merak sinir sistemini yorar. Vucud direnci azalır, yorgunluk, uykusuzluk görülür. Yay burcundan gelen zıt etki ile kalça ve bacakla ilgili siyatik ağrıları, romatizma, karaciğer hassasiyeti, allerjiler görülebilir. İkizler istirahati pek bilmediği için aşırı yorgunluklar yaşar. Genelde zayıf bünyelidirler. Yerinde durmayı beceremeyen ikizlerin rahatsızlığı kendine sorun olur. Uykuya ve dinlenmeye zaman ayırmalıdırlar.


YENGEÇ BURCU

Göğüs kafesi, memeler ve mide en hassas bölgeleridir. Gastrit, ülser , 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağrısak iltihapları görülebilir. Hazımsızlık sorunları olur. İleri yaşlarda kilo sorunları yaşanabilir. Duygulardaki ani değişikler, duygusal hassasiyet mideyi etkiler. Üşütme gaza neden olur. Hava değişikliklerinden çabuk etkilenirler. Lodos hava,  aşırı baş ağrısı yapar. Süt bezleri iyi çalışır. Üreme sistemi bozuklukları görülebilir. Güneş ışınlarına karşı hassasiyet vardır. Vücut enerjisini yitirir yorgunluk olur. Oğlak burcundan gelen zıt etki ile iskelet sistemi, dizler ve deri hassasiyeti olur. Yengeçlerin bünyeleri kuvvetli değildir. Acı ve ağrıya dayanıksız olur, endişe ve evham yüzünden  ufak bir şeyi abartabilirler.


ASLAN BURCU

Kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kalp hastalıkları, kalp romatizması, çarpıntı görülür. Kalp krizi riskleri oldukça fazladır. Dengeli bir hayat, aşırı yorulmamak ve üzülmemek sağlıklı kalmaları için çok önemlidir. İleri yaşlarda kilo sorunları olur ki bu kalp krizi riskini artırır. Sırt, adele ağrıları, omurga ve bel kemiği rahasızlıkları olabilir. Moral bozukluğu sağlık direncini azaltır. Kendilerine güvenleri ve çevrenin beğenisini kazanma çabaları yüzünden cesurca davranışları kazaya uğramalarına, kırıklara sebeb olabilir. Kova burcundan zıt etki ile dolaşım sistemi sorunları, bacak ağrıları, bacağın alt kısmında hassasiyet görülebilir. Hasta olduklarında ilgi isterler. Rol yaparak durumlarını dramatik hale sokarlar. Kuvvetli bünyeleri sayesinde çabuk ayağa kalkarlar, dayanıklıdırlar.  


BAŞAK BURCU

Sindirim ve merkezi sinir sistemleri hassastır. Psikomatik hastalıklar görülür. Hastalık hastası olabilirler. Aşırı titizlikten dolayı sinirsel kökenli yaralar, tırnak iltihaplanması, çıbanlar gibi çeşitli rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı, ayakları üşütünce mide yanması, hazımsızlık olur. Evhamlı oluşları ülsere neden olabilir, karasevda hastalığına da tutulmaları mümkündür. Balık burcundan aldıkları zıt etkiler sonucu ayakları oldukça hassas olur.. Başakların  bünyesi kuvvetli değildir fakat sağlık kurallarına, temizlik ve beslenmelerine dikkat ettikleri için sağlıklı olurlar. Hastalanınca aşırı titizlenmmeleri kendilerini sık sık hasta sanmalarına neden olur. Tedaviyi önemserler. Başkalarına da öğüt verebilir.


TERAZİ BURCU

Böbrekler  ve bel bölgesi  en hassas kısımlardır. Sırtın alt tarafında adale, kemik ve sinir uçları ağrıları olur. Yorgunluk, ağır yük taşımak belde ağrı yapar. Siyatik ve bel fıtığına yol açabilir. Nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri azdır. Şişmanlamamak için sık sık yapılan rejimler sağlıklarını bozar. Zıt burç olan koçtan gelen sert etkilerle baş bölgesi, gözler hassas olur. Görme bozuklukları, gözde çeşitli rahatsızlıklar, kızarma,  kanlanmma , şişme gibi durumlar olabilir. Terazilerin canları çok tatlıdır. Zor bir hasta olurlar Aşırı ilgi ve sevgi görmek ,naz yapmak isterler. Aksi halde huysuz olurlar.


AKREP BURCU

Üreme ve genital organları hassas olur. Mesane, idrar yolları, genital organlarla ilgili sorunlar görülmesi mümkündür. Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık sorunları olabilir. Kalın bağırsak sorunları,  iltihaplanma, polip, fıtık, basur, cinsel salgı bezleri, üreme organlarında da şikayet olabilir. Aşırı hırslı oluşları sinir gerilimlerine yol açar. Sinir ve asabiyet görülebilir.   Boğa burcundan aldıkları zıt etki ile boğaz, koku ve tad alma  organları da hassas olur. Burçlar içinde en güçlü bünyeye sahip olanıdır. İradeleri ile iyileşirler.Tedavi için gerekli her şeyi yapmaktan çekişnmezler. Çabuk iyileşirler. Aslında kan ve iğneden çok korkarlar. Ama acımasızca korkularının üzerine gidebiliriler. Zayıf ve çaresiz görünmekten nefret ederler.


YAY BURCU

Karaciğerleri ve bacakların üst kısımları hassastır. Kalçalar ve uyluk bölgesi ile ilgili kilo sorunları olur. Romatizma, siyatik, gut, kuyruk sokumu ağrıları çekebilirler. Dişlerle uğraşmaları gerekebilir. Diş eti sorunu ve kemik erimesi görülebilir. Karaciğer hassasiyetinden kaynaklanan allerjiler, kansızlık, zafiyet olabilir. Elleri ve ayakları soğuk olur. İkizler burcundan aldıkları zıt etki ile sinir sistemleri zayıftır. Sinirsel kökenli sorunlar yaşayabilirler. Ciğerler ve bronşlar da hassastır. Bünyeleri zayıftır. Küçük hastalıkları bile önemli gibi abartabilirler. Ama iyimser oluşları sayesinde kendilerini bırakmazlar. Hasta oldukları zaman bile hareketliliklerini Kaybetmezler.  Her zaman kullanabilecekleri bir enerjileri vardır.


OĞLAK BURCU

Vucutlarının  hassas kısımları kemikler ve deridir. İskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunları olabilir. Romatizma ağrıları çekebilirler. Deri sorunları, egzama, çıban, sivilce görülebilir. Aşırı sabır mide sorunlarına yol açar. Mide asiti çok salgılanır. Yengeç burcundan gelen   zıt etki mide ve sindirim sistemlerinin hassasiyetine sebeb olur. Ağır kanlı, sakin oluşları sinir sistemlerinin sağlam olmasını sağlar. Acılara çok dayanıklıdırlar. Başkalarının hemen şikayet ettikleri ağrılara onlar günlerce dayanırlar. Kimseye belli etmezler. Kendilerine dikkat ederler. Hemen doktor ve ilaca sarılmazlar. Gerektiği zaman da tedaviyi disiplinli bir şekilde uygularlar. Etrafını rahatsız etmeyen bir hasta olurlar.


KOVA BURCU

Adeleleri ve dolaşım sistemleri hassastır. Kan dolaşımı kan serumu ile ilgili sorunlar olur. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis görülebilir. Adele ağrıları, baldır, bilek, topuk kısımları rahatsız olabilir. Bilek burkulmaları olur. Dişlerde sorunlar çıkabilir. Aslan burcundan aldıkları  zıt etki ile kalpleri ve omurgaları hassas olur. Kovalar genellikle kendilerine iyi bakarlar.Sağlık konularına akıllıca yaklaşır, tıbbi gelişmeyi takip ederek sağlıklı kalmayı başarabilirler. İdealleri, umut ve hedefleridüş kırıklığına uğrarlarsa sağlıkları bozulabilir. Ama akılcı yoldan kendilerine farklı bir yön çizerek çabuk toparlanırlar.


BALIK BURCU

Ayakları ve sinir sistemleri oldukça hassastır. Karamsar ve agresif oldukları zamanlarda içki, ilaç, uyuşturucu gibi maddelere meyl ederler. Fazla iştah yüzünden kilo sorunları olur. Gut,  nasır, tırnak iltihapları, taban, ayak defarmasyonu gibi sorunları olabilir. Vücutları su tutmağa çok müsaittir. Sulu şeylerden zehirlenme görülebilir. Mikrobik hastalıklara dirençleri azdır. Çabuk üşütebilir, mikrop kapabilirler. Lenf sistemleri de zayıftır. Başak burcundan gelen zıt etki ile bağırsakları ve sindirim sistemleri de hassas olur. Hasta olunca güvenlerini kaybeder, evhamlı olurlar. Bu yüzden geçimsiz davranabilirler. Her şeyden bir mâna çıkarır, hayal güçlerini olumsuz yönde harekete geçirirler. Mutlu olabilmek için olumlu düşünmeye özen göstermeleri gerekir.

Yorumlar - Yorum Yaz