REİKİ HAYAT DANIŞMANLIK

  "Hayat güzeldir ve yaşamaya değerdir."

    Evrensel yaşam enerjisi sürekli akmakta...
    
Akışa farkındalığımızla şükürle güvenelim...                                                      EĞİTİM TALEBİ 
    Bolluk içinde yaşıyoruz bunu sevgiyle kabul edelim...
    
    ŞULE PAK                                                                                        Tel. 0541 556 90 46 (whatsapp)
     

Kundalini Reiki 2009

Kundalini Reiki 2009

Kundalini Reiki nedir?

  kundalini reikiKundalini Reiki sade ve öğrenilmesi kolay etkili bir şifa yöntemidir. Amaç vücuttaki şifa kanallarının ve çakraların açılarak, niyet ederek kendimize veya bir başkasına şifa vermektir. Öğrenilmesi gereken hiçbir sembolü yoktur.

Bizler yerküre enerjisini 1. çakradan (kök çakra) vücudumuza almaktayız. Bu enerji tüm çakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe çakradan çıkar. Kundalini enerji kanalı kök çakrada başlar ve tepe çakrada son bulur. Kundalininin açılmasıyla çakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar ve çakralarımızı daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini Reiki enerjisine kundalini ateşi de denir.

Kundalini Reiki Mr. Gabrielsen tarafından dünyaya yayılmıştır. Mr. Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon üstadıdır. Mr. Gabrielsen ile Master Kuthumi'nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

Kundalini Reiki eğitimi inisiyasyonla gerçekleşen bir eğitimdir. Yani Reiki'de olduğu gibi Kundalini Master'ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Reiki Master Teacher tarafından uyumlama alarak Kundalini Reiki enerjisini kullanmaya başlayabilirsiniz. Uyumlamayla birlikte elde edilen enerji asla kaybolmaz.

 

Kundalini Reikinin Faydaları

Özellikle alt çakra sorunları olan insanlarda (kök çakrası- Sakral çakra ve Solar Pleksus çakra) oldukça etkilidir.
Kısa sürede kullanımı etkili olduğundan zaman sorunu yaşayan veya uzun süre zaman ayırmaya üşenen kişilere önerilen etkili bir enerji tekniğidir.
Ancak kundalini öğrenmeden önce temel klasik çalışma kabul edilen Usui Reiki 1.aşama eğitim ve uyumlaması alınmış olması önerilir.

Kundalini Reikinin Aşamaları:

Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilir . Kundalini Reiki 1. Seviye uyumlamasında çakralardaki bütün düğümler / blokajlar açılır (kök çakra hariç). Ana enerji kanalı tepe çakradan kök çakraya kadar temizlenir. Enerji kanalları ve çakralar açılır, vücut Kundalini 2. inisiyeyle birlikte gerçekleşecek olan Kundalini Uyanışı için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte enerji teknikleri, kendinize ve başkasına enerji verme öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte artık avuç içine yazma metoduyla uzaktaki birine de enerji aktarma öğretilir. Tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus çakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün çakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1'den en az 3 gün sonra verilmelidir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 3 (Master): Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün çakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe çakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 3 (Master) olan biri başkalarını Kundalini 1-2-3 seviyelerine inisiye etme hakkı kazanmış olur. Kundalini 3 (Master) seviyesi Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5-10 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini Reiki 3 (Master) uyumlamasıyla birlikte extra gelen uyumlamalar şunlardır:

Geçmiş Yaşam Reikisi, Pırlanta Reiki, Kristal Reiki, DNA Reiki, Doğum Travması Reikisi, Konum Reikisi.
Bunlara da 3.seviyeye uyumlanan kişi uyumlanmış olur ve kullanabilir. Denge, şifa uygulamaları ve çakra dengelemesi de öğretilir.

Önemli Bilgi: 2009 versiyonunda Kundalini Reiki Booster lar dahil edilmiştir, yani Booster güçlendirici uyumlamaları almaya gerek yoktur çünkü zaten Boosterlar dahil edilmiştir.

Sisteme bir kez uyumlandıktan sonra siz de başkalarını bu sisteme uyumlayabilirsiniz.
Yorumlar - Yorum Yaz