REİKİ HAYAT AKADEMİ
  "Hayat güzeldir ve yaşamaya değerdir."

    Evrensel yaşam enerjisi sürekli akmakta...
    
Akışa farkındalığımızla şükürle güvenelim...                                                      EĞİTİM TALEBİ 
    Bolluk içinde yaşıyoruz bunu sevgiyle kabul edelim...
    
    ŞULE PAK                                                                                        Tel. 0541 556 90 46 (whatsapp)
     

Reiki Master Olmak

Reiki Master olmak

 reiki

Reiki, ondan en iyi sonucu alabilmek için, en yüksek saygımızı gerektiren kutsal bir uygulamadır. Bir çok yararı olan Reiki; sadece bize kendimizi ve başkalarını iyileştirme imkanı tanımakla kalmaz –ki bu bile başlı başına çok derin ve anlamlıdır-, aynı zamanda hayatlarımızda da bir rehber rolü oynar. Reiki’nin limitsiz doğası; bize sürekli büyüme, uyanma ve kendi sonsuz potansiyel gücümüzün farkına varma açısından fırsatlar yaratır. Reiki’nin yolunda içtenlikle yürüyenleri bekleyen ve daima artan neşe, huzur ve bolluk; sadece zevk alınan nimetler olmakla kalmaz, aynı zamanda içlerinde gezegenimizin muhtaç olduğu şifayı da taşırlar. Çoğunlukla, Reiki’ye başlayanlar, içlerinde İleri Reiki Eğitimi ve Master Reiki seviyelerine ulaşma arzusunu duyumsar ve bu büyüyen gücü hissederler.
Büyüme isteği, basitçe yaşamın doğasında vardır. Etrafımıza bakınıp canlıları gözlemlediğimiz zaman açıkça gördüğümüz bir ortak şey, tüm canlıların büyüme faaliyetinde bulunduğudur.
Yaşayan her şey büyür. Canlıların yaptığı bu olduğu için de kolaylıkla, hayatın amacının büyümek olduğu söylenebilir. O zaman, bir kişinin Reiki gücünü büyütme isteği de, onun özünün ve hayatın kendisinin doğal bir dışa vurumudur. Eğer siz de kalbinizde bu arzuyu hissediyorsanız, ona saygı duyun. Bunu yapmak, doğal bir ihtiyacı gidermek olacaktır.

 reikiBir Reiki Master olmanın bir sürü güzel yanı vardır ve Master öğreniminin işe yaraması için illa da bir öğretmen olmak gerekmez. İlaveten gelen şifa enerjisi, semboller, teknikler, ve bilgiler; şifa kabiliyetinize değer katacaktır. Kendinizi tedavi etmeniz, kendinize ve başkalarına şifa uyumlaması yapışınız, birebir ve uzaktan tedavileriniz farkedilir bir biçimde gelişecektir. Aynı zamanda arkadaşlarınıza ve ailenizden olanlara da Reiki aktarabilecek olmanız da kesinlikle bir artıdır. Çoğu insan, Master Reiki eğitimini sadece bunun için alır. Ancak, resmi olarak da bir öğretmen olmaya karar verirseniz, bunu da yapabilir olacaksınız. Hem, her bir kişi Reiki Master eğitimi alıp da titreşimini arttırdığında, bu bütün gezegenin de titreşim seviyesine katkıda bulunur! 
Reiki Masterı olmanın en büyük zevklerinden biri diğer insanlara Reiki’yi öğretebilme imkanıdır. Reiki dersinizde, uyumlama esnasında insanları Reiki enerjisini alırken izlemenin heyecanını bir düşünün. Sonra, siz yaptığınız rehberlik sırasında, onlar Reiki’nin nazik gücünü içlerinde akarken hissettiklerinde, onların sevincini ve şaşkınlığını paylaşmayı... Öğrencileriniz Reiki’yi ailelerine ve arkadaşlarına yardım etmek için kullanırken, hepinizin arasında harika bir spiritüel bağ duygusu gelişecek. Siz Reiki bilinciyle bütünleşip Tanrı’dan geldiğimizi ve hepimizin bir olduğu gerçeğini daha derinden idrak ettikçe, duyduğunuz şefkat ve sevgi hisleri herkese karşı güçlenecektir.
William Lee Rand


Yorumlar - Yorum Yaz