REİKİ HAYAT DANIŞMANLIK

  "Hayat güzeldir ve yaşamaya değerdir."

    Evrensel yaşam enerjisi sürekli akmakta...
    
Akışa farkındalığımızla şükürle güvenelim...                                                      EĞİTİM TALEBİ 
    Bolluk içinde yaşıyoruz bunu sevgiyle kabul edelim...
    
    ŞULE PAK                                                                                        Tel. 0541 556 90 46 (whatsapp)
     

Karuna Ki

                                         Karuna Ki
 Karuna Ki


Karuna Ki,Merhamet Enerjisi yada daha uygun bir şekilde "Merhamet Enerjisinin Yolu" anlamına gelir. İyileştiren ve yaratılışın merhametini bütün yaratılanlara dağıtan bir enerjidir.
Karuna Ki kalp merkezli bir iyileştirmedir. Burada bunun bir din olmadığı açıkça ortaya konulmalıdır. Bu bir iyileştirme yöntemidir ve merhameti işlemek için hazırlanmış bir meditasyon uygulamasıdır. Sevgiyi ve merhameti dağıtmak her zaman yapmaya değer harika bir çalışmadır. 

Karuna Ki, St. Paul'un ya da Quan Yin'in de dediği gibi ''Yaradan'ın Merhameti Olmak'' demektir. Karuna Ki, yüreği merkeze alan ve onu sevgi ve merhamet duyguları yolu ile iyileştiren bir sanattır. 

Karuna Ki'nin Reiki enerjisinden daha güçlü olduğuna dair hiç bir iddiası yoktur. Karuna Ki sadece bir şifa sanatıdır ve uygulamacıların deneyimleriyle her geçen gün geliştirilmektedir.

Karuna ki kalp merkezli şifadır. En iyi, bütün yaratılanların merhametle sevilmesine odaklaşmayla işler. "merhamet kalpli reiki” onu tarif etmekte kullandığım en iyi tanım.

Uygulamalar "tanrı’nın merhameti”ne bağlanmak ve olmakla uygulanırlar. Bunlar tamamen sevmek, kutsamak, yapmak ve olmaktır. Karuna ki merhametin ne olduğunu anlamanın çok özel bir yolu olduğunu düşünüyorum. Ve o sadece başkalarını şifalandırmak değil yaptıklarımızı bütün dünya ve evrene yaymaktır.

Karuna ki meditasyonları bu merhameti büyütmek ve evrene yaymak demektir. Bunun bir din olmadığını belirtmek gerekli. Bu merhameti geliştirmek için şifa sanatıdır ve meditasyon pratiğidir. Merhamet üzerinde düşünüp taşınmak, geliştirmek, yaymak uygulaması bütün dinlerde vardır.  Sistem reikiye dayanır ve reiki enerjisinin değişik bir kullanımıdır.

Bu uygulamalar reiki enerjisi
ve karuna sembollerinin farklı kullanımıyla gelişmiştir.

Bu sanatı uygulamanın en iyi yolu da öncelikle yaratılmış herşeye sevgi ve merhamet duymaktan geçer. Bu yüzden bu sanatı ''Merhametli Kalp Reikisi'' olarak tanımlamayı uygun buldum.

Sisteme bir kez uyumlandıktan sonra siz de başkalarını bu sisteme uyumlayabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz