REİKİ HAYAT AKADEMİ
  "Hayat güzeldir ve yaşamaya değerdir."

    Evrensel yaşam enerjisi sürekli akmakta...
    
Akışa farkındalığımızla şükürle güvenelim...                                                      EĞİTİM TALEBİ 
    Bolluk içinde yaşıyoruz bunu sevgiyle kabul edelim...
    
    ŞULE PAK                                                                                        Tel. 0541 556 90 46 (whatsapp)
     
HAWAİİ İYİLEŞTİRME TEKNİĞİ OLAN HO'OPONOPONO TERAPİSİ

HAWAİİ İYİLEŞTİRME TEKNİĞİ OLAN HO'OPONOPONO TERAPİSİ

Dr. Joe Vitale’ nin kitabında bahsettiği tedavi şeklinde Terapist  “ho'oponopono“ adında bir Hawaii iyileştirme yöntemi kullanıyor. Hawaii Eyalet Hastanesinde Akıl Hastalarının bulunduğu koğuş oldukça tehlikeliymiş. Terapistler bir ay içinde istifa ediyorlarmış. Hastane personeli sıkça hastalık izni alıyormuş ya da istifa ediyormuş. Hastalar tarafından saldırıya uğrama korkusundan dolayı, koğuşta sırtlarını duvara çevirerek yürüyorlarmış. Kısacası burası yaşamak, çalışmak ya da ziyaret etmek için hoş bir yer değilmiş.

Burada göreve başlayan ve 4 yıl çalışan Dr. Len hastaları hiç görmemiş . öncelikle hastaların dosyalarını incelemiş ve sonrasında kendisinin bu kişilerin hastalıklarını nasıl yarattığını görmek için kendi içine bakmış. Tedaviye önce kendi içinden başlamış. Kendisi geliştikçe, hastaların da gelişme gösterdiğini görmüş. Bir Terapist, kendini iyileştirerek başkalarını - akıl hastalarını nasıl iyileştirebilir ki? diye şaşıranların olduğunu görür gibiyim.

Terapist “ ho'oponopono” adında bir Hawaii iyileştirme yöntemi kullanmış. Daha önce bu yöntemi ben de duymamıştım. Ancak bir enerji terapisti olarak benim iyileştirme ile ilgili bir şaşkınlığım yok. Çünkü bu konuda – iyileştirme ve tedavi - hepimizin ( enerji terapistlerinin ) isimleri değişik olsa da , kendimize özel birçok yöntemimiz vardır.

Bu terapide de "sorumluluk" kelimesinin altı çizilmiş. Terapist aslında sorumluluğun sadece yaptıklarımızla ve düşündüklerimizle sınırlı olmadığını , daha ötesinin de olduğunu vurguluyor. Hepimizin sorumluluktan ne anladığımızı yeniden gözden geçirmemiz konusunu hatırlatıyor. Bu arada bende bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bizim sorumluluk alanımıza girmeyen ve çevremde gördüğüm kadarıyla bir şekilde üzerimizde kalan bir çok sorumluluk üstesinden gelmeye çabalarken ruhsal anlamda rahatsızlıklara da neden oluyor. Kim bilir belki bu tedavi yöntemi bu konulara da iyi gelir.

Ve işte en önemli soru: Terapist "Bu insanların değişimine sebep olacak ne yaptı?"

"Onları yaratan kendi parçamı iyileştirdim sadece," diyor Dr.Lee. Ayrıca hayatımızdan sorumlu olmanın, hayatımızdaki her şeyden sorumlu olmak olduğunu söylüyor –aslında basit, çünkü her şey senin hayatında oluyor. Tam manasıyla, tüm dünya senin yaratımın- diyor.

Kolayca anlaşılabilecek bir şey değil. Söylediklerimizden ve yaptıklarımızdan sorumlu olmakla, hayatımızdaki tüm insanların söylediklerinden ve yaptıklarından sorumlu olmak farklıdır. Gerçek şu ki, eğer hayatının sorumluluğunu alıyorsan hayatında gördüğün, işittiğin, tattığın, dokunduğun ya da herhangi bir şekilde deneyimlediğin her şey senin sorumluluğun altındadır. Çünkü hepsi senin hayatında olmaktadır.

Bunu kabul etmek ve hayata geçirmek kolay değil; biliyorum. Suçlamak sorumluluk almaktan kolaydır. Fakat kitapta ki anlatımları okudukça Ho'opnopono yönteminin temelinin aslında kendini sevmek anlamına geldiğini kavrıyor insan. Hayatının gelişmesini istiyorsan, onu iyileştirmelisin. Eğer birini iyileştirmek istiyorsan bunu ancak kendini iyileştirerek yapabilirsin.

Dr. Len"Sadece, tekrar ve tekrar 'özür dilerim' ve 'seni seviyorum” demenin iyileştirme için yeterli olduğunu söylüyor.Bu kadar. !..

Sonuç olarak, Sadece, dış koşulları yaratan içimizdeki parçamızın iyileştirilmesi için, sevginin ruhunu yardıma çağırın deniliyor.

Ben kitabı okuduğum günden bu yana tüm farkındalığımla, “Seni Seviyorum- Özür Dilerim – Lütfen Beni Af Et – Teşekkür Ederim “ iyileştirici ibarelerini sık sık kullanıyorum.

Kaynak : Zero Limit ( Jeo Vitale)

www.reikihayat.com

  
6489 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın